Оделото е вистинскиот избор за оваа модна сезона и одличен моден изум за на работа. Токму затоа, овој сончев вторник ве инспирираме да посегнете по блејзер и панталони од истиот комплет. 

Бојата која ја одбравме е една од поактуелните оваа пролет и лето - нијанса мебтол. Дава некаква свежина на изгледот, одговара на секоја боја на коса. Панталоните со широка ногавица се апсолутен тренд, а блејзерот дозволено е да биде и oversize.

Комбинирајте ги со контрастни детали, во случајов розови сандали/влечки на висока потпетица кои се обувки на сезоната.

Ви посакуваме продуктивен вторник, полн самодоверба и успеси!

Објавено:
19 април 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.000 пати