Вториот ден од работната недела го дочекавме со прекрасен снег во градот и се надеваме дека ќе остане подолго да му се радуваме.

Денеска носиме темно зелени панталони и ги комбинираме со нежно портокалово џемперче што изгледа совршено во комбинацијава.

Целиот акцент денеска го ставивме на капутчето со животински принт и секако, црните чизми на висока кафена потпетица.

Уживајте во прекрасниот ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
18 декември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
530 пати