СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Вторник во плетен кардиган и памучна маичка

1 ноември 2022

Добро утро!

Месец ноември не пречекува со нетипично топло време, и за момент можеме да ги оставиме палтата и топлите јакни на страна. Денес можете да се потпрете на вашиот омилен долг плетен кардиган во портокалова боја и да го споите со едноставна бела памучна маичка и пар фармерки.

Фото: Pinterest

Заокружете го изгледот со кожни чевли до глужд во сива боја и кожна чанта во беж нијанса.

Уживајте во денот.

Објавено:
1 ноември 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
615 пати