Овој вторник го боиме во топли нијанси на портокаловата. За уште еден летен и жежок ден, се одлучивме за здолниште на преклоп со висок струк и риги.

Го комбинираме со бела маичка на прерамки и карнер во предниот дел. Комбинацијата ја заокружуваме со рамни сандалки исто така во портокалова нијанса.

На сето ова, додаваме чанта со портокалово-бел цветен принт. Очилата за сонце се задолжителен моден додаток, како и соодветно карминче.

Оваа дамска, а сепак лесна летна комбинација е идеален избор за повеќе пригоди.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
25 јули 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
745 пати