Вториот ден од работната недела носиме слатко сино – бело фустанче со јаки и ремен на половината. Слаткото фустанче го комбинираме со бели балетанки и волуменозна сина чанта во која ќе ви ги собере сите потребни работи, а истовремено е супер стилска. Бидејќи самиот фустан е неверојатно шик, не ви се потребни дополнителни додатоци освен овие сребрени обетки и секогаш задолжителните очила за сонце.

Уживајте во денот!

Објавено:
12 јули 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
448 пати