Овој вторник носиме широк џемпер на риги, дезен со којшто нема утка.

Во џемперите секогаш се чувствуваме комотно, а ако ги стилизираме со вистинските парчиња добиваме и одличен деловен стајлинг.

За денес имаме комбинација со црни панталони и блејзер, а како обувки предложуваме балетанки во црна и кремава боја.

Финишираме со црна чанта.

Имајте убав вторник

Фото: Pinterest

Објавено:
11 март 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот