Овој вторник се разбудивме романтично расположени, па веднаш посегнавме по прачињата со тантела од нашиот плакар.

Денеска носиме широки бели панталони со висок струк и ги комбинираме со шармантна тантелна кошулка со ѕвезди.

Половината украсете ја со тенок кафен ремен кој е совршен за надополнување и оформување на целосната комбинација.

Во пресрет на летото, денеска слободно ставете и сламена шапка и чевли по ваш избор.

Уживајте во денот!

Фото: Pinterest

Објавено:
3 август 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.097 пати