Вториот ден од работната недела го дочекавме со многу сонце уште рано наутро, па одберете нешто полесно во кое ќе уживате во текот на целиот ден.

Токму поради тоа, денеска носиме лежерна кошулка во пруги во неколку бои и ја комбинираме со широки фармерки со висок струк.

Сандалите се дефинитивно нашите омилени обувки во текот на летниот период, па денеска носиме токму такви на плута со кафени, кожени ремчиња.

Комбинацијата надополнете ја со оваа шик чантичка која е дефинитивно хит број еден за ова лето и секако, накит по ваша желба.

Уживајте во денот!

Објавено:
3 јули 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
571 пати