Речиси за сите, денеска е понеделник во вторник. Веруваме дека по продолжениот викенд повеќето од вас го искористија максимално, а првиот работен ден од неделата не ви паѓа премногу тешко.

Времето ни оди во прилог, па затоа нашата денешна комбинација е син кошула фустан, со крарнер во пределот на градите и голи раменици.

Го комбинираме со темносини сандали и чанта во слични бои. На ова додадете го омилениот кармин и некој дискретен накит, како и очилата за сонце.

Ви посакуваме убава работна недела.

Објавено:
2 мај 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
833 пати