Вториот ден од работната недела продолжете го во нежни светли нијанси со интересни детали. Носиме фустанче во светла сива боја со црни детали по површината и го комбинираме со потпетици со ремчиња во бела боја. Комбинацијата ја надополнуваме со бела чантичка и накит во сребрана боја. Очилата за сонце и денеска се задолжителни за сончевиот ден.

Објавено:
25 август 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
867 пати