Вториот ден од работната недела поминете го во елегантна комбинација во сиви нијанси. Носиме класични сиви панталони и ги комбинираме со слатка и нежна кошулка со панделка кај јаката. Бидејќи времето денеска е малку потопло, единствено облечете го вашиот сив капут и куси шик чизмички во црна боја. Чантата е црна со сиви додатоци од страните, а накитот во црни и сребрени нијанси.

Уживајте во денот!

Објавено:
12 јануари 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
946 пати