Вторник е ден за одело, што секогаш е одлично решение кога е во прашање деловен изглед. Денес одбравме сива нијанса која што може да се комбинира со секоја боја.

На оделото ќе додадеме блуза во беж тонови, а за стајлингот да добие дополнителен шмек, ќе го финишираме со ниски потпетици во жолта боја и тиркизна чанта.

Вака имаме впечатливи моменти и неутрална боја, за супер почеток на денот.

Фото: Pinterest

Објавено:
21 март 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.698 пати