Вториот ден од работната недела го дочекавме со малку пониски температури и можност за дожд, па денеска одбравме една шик комбинација.

Носиме кусо тексас здолниште и го комбинираме со едноставна бела маичка врз која го облековме омиленото црно палто кое е совршено за денов.

 

На комбинацијата можете да ѝ додадете едноставни бели патики или црни балетанки, а за да ја разиграмедополнително ние ја украсивме со розова мини чантичка.

Уживајте во вторникот!

Објавено:
16 јули 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
594 пати