Вториот ден од работната недела повторно го дочекавме со невообичаени температури за овој период од годината, но утрата се свежи па добро е да одбереме подебели парчиња.

Носиме едноставни фармерки во темна нијанса и ги комбинираме со џемперче во темно црвена боја кое е совршен избор за есен.

Комбинацијата надополнете ја со тексас јакна во светла нијанса и кафени чизмички на потпетица. Бидејќи и денеска имаме сонце, задолжително понесете ги и очилата за сонце кои сè уште можеме да ги комбинираме.

Имајте убав ден!

Фото: Pinterest/Lulus

Објавено:
30 октомври 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
767 пати