Вториот ден од работната недела поминете го во навидум лежерна, но многу стилска комбинација. Денеска носиме шик тексас здолниште и го комбинираме со стилска маичка во темно сина боја со тенки прерамки и гол грб. Со цел полесно завршување на дневните обврски, денеска одберете рамни сандали во слична нијанса како маичката и елегантна чанта во темно сина боја. Секако, не заборавајте ги и очилата за сонце, сребрениот накит и нежниот кармин!

Објавено:
16 август 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
406 пати