Иако утрово се разбудивме со навистина ниски температури, тоа не значи дека не можеме да го облечеме омиленото плетено фустанче во шик комбинација. Носете го со топли високи чорапи и рамни чизми, а задолжително одберете и капутче со слатко крзно во пределот на капата. Разиграјте ја комбинацијата со модерна чанта во сино – зелена нијанса што одлично ќе се вклопи во целиот стајлинг.

Објавено:
15 декември 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.984 пати