Студените денови се идеални за слоевити, топли комбинации.

За денеска избравме токму една таква, во пријатни, земјени нијанси.

Комбиниравме плетен блузон и капут во капучино тонови. Ги споивме со бела кошула и џинс, а аутфитот го завршивме со плетено капче кое овој период ќе ни биде Must Have во секојдневнието.

Убав декемвриски ден.

Објавено:
13 декември 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.034 пати