Вториот ден од првата работна недела од годината поминете го во топло џемперче – фустан во виолетова нијанса комбинирано со црни чизми над колената. Бидејќи времето и денеска е доста студено, збогатете ја комбинацијата и стоплете се со овој шик капут, зимска шапка и топол шал. Денеска носиме и неодолив виолетов кармин и секако, насмевка на лицето!

Објавено:
5 јануари 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.283 пати