Вториот ден од работната недела го дочекавме со облачно време, но тоа не значи дека не треба да внесеме малку боја во денешниот стајлинг.

Носиме фармерки во темна нијанса и ги комбинираме со едноставна црна ролка, а денеска целото внимание е насочено кон чизмите над колена во прекрасна сина боја и капутчето во иста нијанса.

Чантата е елегантна и црна, додека накитот во златни и сини нијанси.

Имајте прекрасен ден!

Фото: pinterest

Објавено:
22 јануари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
902 пати