Денешниот ден го боиме во жолти нијанси, во склад со сонцето во кое уживаме утринава.

Доколку сте на летен одмор или наскоро ве очекува, веруваме дека комбинацијава ќе ве инспирира. Нашиот денешен предлог се жолти килоти-панталони кои на рабовите на ногавиците се украсени со бела тантела.

Ги комбинираме со бел топ со карнер во пределот на деколтето. Стајлингот го комплетираме со модни додатоци - сандали на платформа, плетена чанта со принт со лимони и очила за сонце.

Доброто расположение е задолжително!

Ви посакуваме убав ден.

 

Објавено:
10 јули 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
386 пати