Вториот ден од работната недела повторно го дочекавме со високи температури, па одберете лежерни парчиња во кои ќе уживате во текот на целиот ден.

Носиме жолто здолниште со шармантни принтови и го комбинираме со бела памучна маичка со принт.

Разубавете ја комбинацијата со рамни сандали во темно кафена нијанса со реси во горниот дел, кои се совршен партнер на останатите парчиња.

Одберете накит и чанта по ваш избор и уживајте во денот!

Објавено:
14 август 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
424 пати