Денешниот ден го посветуваме на женствениот и романтичен изглед.

Избравме нежен, романтичен фустан со ситен цветен принт и тенка црна лента што се врзува околу половината во форма на панделка.

Модните додатоци што супер се вклопуваат во овој стајлинг се: сандали во шеќерно-розова боја, чанта со кружна рачка и масивни црни очила за сонце.

Уживајте во викендот!

 

Објавено:
12 август 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
294 пати