Кога Џенифер Лопез во 2000-та година се појави на Греми наградите во тропскиот фустан на „Версаче“, сите погледни беа вперени во неа.

фото извор: Popsugar.com

Овој храбар избор остана забележан во модната историја како нешто што ѝ донесе голема популарност и на Лопез, но и на Донатела Версаче.

Во 2014 пејачката на концертот во Бронкс се појави во реплика на легендарниот фустан, со што сите повторно се потсетија на нејзиното „тропско“ издание.

фото извор: Pinterest

Но, малкумина се сеќаваат дека пред Џенифер Лопез, фустанот го носеше пејачката Гери Халивел само месец дена пред „Греми“ наградите, во јануари 2000-тата година на „NRJ“ музичките награди во Франција, но не направи бум ни приближно како што тоа беше случај со Лопез.

фото извро: eonline.com

фото извор: Пинтерест

На последните Ем-ти-ви филмски и телевизиски награди пак, што се одржаа минатиот месец во Лос Анџелес, во речиси идентичен фустан се појави популарната актерка Џулијан Роуз Рид.

фото извор: Popsugar.com

Нема кој не ја забележа сличноста со „Версаче“ фустанот, а коментарите беа најразлични, од такви дека е бледа копија на Џенифер, до оние дека и жена со сосема поинакво тело може да носи добро ваков провокативен фустан.

Што мислите вие, на која подобро ѝ стои?

Објавено:
8 јуни 2017
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
1.443 пати