Џенифер Лопез неодамна го прослави 50.роденден, а на забавата се појави во креација на модната куќа „Версаче“, која ја откриваше нејзината совршена фигура.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Anna Dello Russo (@anna_dello_russo) onJun 21, 2019 at 6:37am PDT

 Но, истиот фустан го облече и Ким Кардашијан за насловната (една од четирите) на актуелното издание на „Вог Јапонија“. Старлетата ја носи оригиналната црна верзија на фустанот, додека за Џеј Ло беше изработена златна верзија од моделот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vogue Et Style (@voguetstyle) onJul 5, 2019 at 4:31pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onJul 25, 2019 at 10:12am PDT

 Со оглед на тоа дека двете се познати по своите облини на кои се горди, ве прашуваме на која подобро ѝ стои фустанот?

 

Објавено:
15 август 2019
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
706 пати