Денешниот стилски двобој е посветен на две манекенки во речиси идентични стајлинзи.

Џиџи Хадид и Елса Хоск одбраа топ со откриени раменици и џинс со висок струк, при што има преклоп и изгледаат како модни близначки. 

Единствената разлика е во модните додатоци.

Џиџи носи црни обувки на врзување до глужд и златни, едноставни обетки.

Елса пак, стајлингот го заокружи со црвени балетанки, кадифена црвено-розова чанта, со марама со принт на неа.

Инаку, парчињата се со потпис на „Jean Atelier“.

 

Чија комбинација повеќе ви се допаѓа?

Објавено:
26 јуни 2019
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
395 пати