Комбинезонот на Мајкл Корс, со тантела и длабоко деколте во горниот дел им се допадна и на моделот Ешли Греам, но и на актерката Оливија Вајлд.

Ешли Греам

Популарната плус-сајз моделка го носеше кон крајот на минатиот месец на една забава во Њујорк, во тегет варијанта, додека познатата актерка се појави во истата креација, само црна, на една филмска премиера, исто така во Њујорк, само минатиот ноември.

Оливија Вајлд

И двете се одлучија за пуштена коса и дискретно ланче, но имајќи превид дека се физички сосема различни, ве прашуваме:

На која подобро ѝ стои?

Објавено:
14 септември 2016
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
618 пати