Во денешниот стилски двобој имаме две високи и згодни русокоси - Хајди Клум и Тејлор Свифт. 

Црниот светкав комбинезон од модната куќа „Сен Лоран“ им се допадна на двете. Хајди пред две недели се појави во него на годишната забава на „Ocean Drive Art Party“. Таа го комбинира со црни сандали, алка прстени и дискретни обетки.

Тејлор пак, го носеше во април на iHeartRadio Music Awards, комбинирајќи го со црни чевли на платформа, црни обетки и широк ремен. 

На која подобро и стои?

 

Објавено:
15 декември 2016
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
548 пати