Во претходниот стилски двобој ги соочивме Кара Делевињ и Ријана со нивните изданија на црвениот килим за време на промотивната турнеја на филмот „Valerian and the City of a Thousand Planets".

Овој пат стилското соочување останува со Кара и нејзиниот фантастичен сребрен макси фустан од последната „haute couture" колекција на францускиот дизајнер Александар Вотје, во конкуренција со нејзината колешка Бела Хадид која ја носеше истата креација на писта.

На која подобро и стои оваа сексапилна тоалета со длабок V израз, украсена со Сваровски кристали?

 

Објавено:
9 август 2017
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
226 пати