Телевизиската актерка Менди Мур и принцезата Кејт Мидлтон се во денешниот стилски двобој. И двете ја одбраа креацијата Preen By Thornton Bregazzi, но во различно време и различна пригода.

Менди Мур го носеше минатата недела на премиерата на шоуто „This is us“, а го комбинираше со клач чанта и бели сандали.

Кејт носеше црвена верзија на фустанот и тоа минатата година за време на турнејата низ Канада. Таа го искомбинира исто така со клач чанта и црвени салонки, како и дискретен брош.

И на двете им прилега одлично, но сепак, споделете го и вашето мислење: Чија комбинација повеќе ви се допаѓа?

Објавено:
16 јуни 2017
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
258 пати
Извор: 
usmagazine.com