Дизајнерот Жакемус стана исклучително популарен помеѓу познатите ѕвезди. После огромната шапка, тој презентираше и облека, а овој бел фустан кој е во фокусот на денешниот стилски двобој, го носеле десетици познати дами.

Сепак, нашиот денешен стилски двобој е помеѓу Ким Кардашијан и Емили Ратајковски.

Актерката и модел, беше една од првите што ја носеше креацијата, па така уште во 2017 се појави на забава на „Вог“ за време на модната недела во Париз, 

Ким Кардашијан пак го носеше во април годинава.

Стајлингот е речиси идентичен, разликата е само во чевлите.

Фустанот чини околу 400 долари, а го носела и Кендал Џенер, Алесандра Амбросио, Роси Ханингтон и многу други.

На која подобро ѝ стои?

Објавено:
8 август 2019
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
718 пати