Не е реткост сестрите од семејството Кардашијан-Џенер да бидат видени во исти стајлинзи. Не е реткост тоа генерално за сестри, а тие го потврдија тоа неодамна.

Имено, и двете и тоа во ист ден носеле креација на Шарлот Ноулс. Се работи за горен дел, кој на средината е корсет, а горе во предниот дел со вкрстени ленти.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) onJun 26, 2020 at 3:32pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) onJun 24, 2020 at 10:37am PDT

Ким го комбинираше со панталони со реси од страна, додека Кајли го  носеше со широки панталони од истиот материјал.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onJul 1, 2020 at 2:06pm PDT

 

Чија комбинација и изглед повеќе ви се допаѓа?

Објавено:
31 јули 2020
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
927 пати