Во денешниот стилски двобој се една од најпопуларните модни блогерки, Кјара Ферањи и прекрасниот модел Џордан Дан.

И двете носат комбинација од модниот бренд „Фенди“.

Црвениот топ и широките панталони со риги, Кјара ги носеше на последното шоу на модната куќа за сезона есен-зима 2016, одржано на Миланската модна ндела.

 

Џордан Дан пак, ги носеше на забавата на магазинот LOVE и „Барбери“. 

 

Нивните стајлинзи се разликуваат само по обувките и фризурата. Кјара се одлучи за чевли на платформа и собрана коса, додека Џордан за елегантна салонка и коса во кадрици.

 

Чија комбинација ви се допаѓа повеќе?

Објавено:
15 март 2017
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
242 пати