Во денешниот стилски двобој се две популарни актерки - Констанс Ву и Маргот Роби.

И двете се видени во иста креација од модната куќа „Гучи“.

Се работи за фустан со цветен принт, карнери и панделка во предниот дел. Креацијата е  со должина под колена, а двете актерки различно ги искомбинираа.

Поточно, се одлучија за сосема спротивен избор на обувки. Консанс го искомбинира фустанот со црни чизми, додека Роби со чевли со ременчиња, на висока потпетица и платформа.

На која подобро ѝ стои?

 

 

Објавено:
5 ноември 2018
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
290 пати