Двете пријателки Џенифер Анистон или Кортни Кокс неодамна се појавија на доделувањето на наградите за животно дело во организација на Американскиот филмски институт . Годинава, изданието е посветено на Џорџ Клуни, а Анистон и Кокс одлучија да му дадат поддршка.

Она што го забележаа модните медиуми е дека нивниот стајлинг беше неверојатно сличен. И двете актерки се појавија во долги црни фустани со асиметричен горен дел. 

Изборот на Анистон беше модната куќа „Кристијан Лакроа“. Фустанот го усогласи со чанта „Валентино“ и сандали „Гучи“, додека Кортни Кокс се одлучи за креација од дизајнерот Ролан Муре.

 

Чија комбинација ви се допаѓа повеќе?

 

фото извор: popsugar.com;

Објавено:
12 јуни 2018
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
453 пати