Кошула-фустан е омилено парче на многу жени, посебно поради својата практичност и што може да се носи за различни пригоди.

Меѓу нив се и кралицата Летиција и Меган Маркл.

Шпанската креалица неодамна во рамки на турнејата низ Шпанија се одлучи за токму таков модел. Во светлосина нијанса, со ремен кој се врзува околу половината и асиметрично здолниште, кралицата го искомбинира фустанот со нејзините омилени еспадрили кои се одличен моден додаток за бројни комбинации, а таа и го покажува тоа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Queen Letizia & Queen Rania (@two.royals) onJul 21, 2020 at 1:20pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Angela Balau (@personal_shopper_angela) onJul 21, 2020 at 12:38am PDT

Овој нејзин стајлинг многумина ги потсети на едно модно издание на Меган Маркл од 2019 година, односно од 2018 кога се' уште ја носеше титулата Војвотката од Сасекс.

Меган носеше исто така кошула-фустан, но во потемна сина нијанса, кој во предниот дел целосно е на закопчување, за разлика од моделот што го одбра кралицата. Маркл пак, го искомбинира со црни еспадрили, односно во 2018 го носеше со пастелносини сандали на потпетица, што е уште еден доказ дека ова парче е лесно прилагодливо на различни пригоди.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Harry & Meghan (@dukeandduchessofsussexdaily) onSep 23, 2019 at 10:52am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Meghan Markle Source (@meghanmarklesource) onFeb 9, 2020 at 7:23am PST

Чија комбинација повеќе ви се допаѓа, на шпанската кралицата или поранешната војвотка?

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Royal Watcher - Sussex (@royal.watcher) onJul 21, 2020 at 8:10am PDT

 

Објавено:
23 јули 2020
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
1.335 пати