Актерката Лесли Биб и моделот Џоан Смолс се во денешниот стилски двобој. И двете во различни периоди се појавија во иста креација.

Се работи за комбинезон и палто во црвена боја од дизајнерката Памела Ролад. Комбинезонот во горниот дел е корсетски изведен, што го прави уште повпечатлив.

Не само што носат иста креација, туку и двете ја стилизирале со сандали и модни додатоци во златна нијанса. Единствената разлика е во нивните фризури.

Лесли има собрана коса, додека Џоан долги плетенки.

На која подобро ѝ стои оваа впечатлива комбинација?

Објавено:
12 април 2018
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
328 пати