Во денешниот стилски двобој се две актерки, Наоми Вотс и Лидзи Лохан, на кои им се допадна иста креација од модната куќа „Живанши“.

Се работи за миди тесен фустан со долги ракави од светкава ткаенина. 

Наоми ја искомбинира со сандали во беж нијанса и црно-златна клач чанта. Линдзи пак, се одлучи за светкави обувки.

Линдзи Лохан

И двете се одлучија за дискретен накит, а и фризурата е слична - лежерно пуштена коса.

Наоми Вотс

Кој е вашиот впечаток, на која подобро ѝ стои?

Инаку, овој фустан на „Живанши“ по сè изгледа е мошне популарен, бидејќи во него ја видовме и Синди Крафорд, која го искомбинира пак со салонки со шпиц, но е дефинитивно надвор од конкуренција.

Објавено:
25 октомври 2017
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
238 пати