На неодамна одржаните „Греми“ награди присуствуваше и Ник Џонас кој беше во друштво на сопругата Пријанка Чопра.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) onJan 26, 2020 at 3:25pm PST

Таа го привлече внимание во долг фустан во сирена крој, кој пак во горниот дел многумина ги потсети на легендарниот тропски фустан на „Версаче“ кој Џенифер Лопез го носеше на истата манифестација но пред точно 20 години.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) onJan 26, 2020 at 9:22pm PST

Имено, фустанот во горниот дел е во кимоно крој и со длабоко деколте.

Материјалите од кои се направени фустаните се мошне различни, но кројот е пак, навистина сличен.

Инаку, креацијата што ја носи Чопра е на брендот „Ралф и Русо“.

Погледнете и кажете ни дали ви се слични и на која подобро ѝ стои?

Објавено:
7 февруари 2020
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
1.587 пати