Денешниот стилски двобој е со две познати дами, кои имаат неверојатно слична фризура. 

Рита Ора неодамна го промовираше новиот сингл Your Song, за кој се појави со сосема нов имиџ. Кусата коса со кадрици е издание во кое досега не сме ја виделе.

фото извор: etonline.com

фото извор: etonline.com

Но, она што веднаш ќе се забележи е сличноста со Џенифер Лопез, која има иста таква фризура во криминалистичката серија „Нијанси на сина“, каде ја толкува полицајката Харли Сантос.

фото извор: zimbo.com

фото извор:skyrock.com

фото извор:Kingoftheflatscreen.cpm

Дали латино дивата ја инспирирала Албанката за имиџот или не, не е познато, но сличноста е повеќе од очигледна.

фото извор: tportal.hr

фото извор:celebsnow.co.uk

Сепак, на која подобро ѝ стои?

Објавено:
16 август 2017
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
576 пати