Стилски двобој: Америка Ферера или Миранда Кер?

2 јуни 2014

Модната куќа Долче и Габана за сите обожаватели  креираше фустан без прерамки до колена, модел кој беше забележан кај две познати дами.

Фамозниот модел Миранда Кер која е позната по феноменалниот стил, беше забележана во оваа креација од италијанската модна куќа на прошетка во Њујорк. Изгледот го надополни со широк пуловер, салонки и масивна црна чанта.

Неколку недели подоцна, Америка Ферера го донираше истиот фустан на хуманитарната вечера организирана од фондацијата на Цезар Чавез. Ферера изгледот го надополни со жолти сатенски чевли и клач чанта.

Според вас, која од овие две дами изгледа подобро во цветниот фустан од Долче и Габана?

Објавено:
2 јуни 2014
Категорија: 
Стилски двобој