Сепак меѓу ѕвездите кои се појавија беше и ветеранката Џејн Фонда која за оваа прилика носеше долга тоалета во вино нијанса со перли од Ели Сааб. Интересот за оваа креација се зголеми откако во јавноста излезе фотографија на која нејзината речиси 40 години помлада колешка Анџелина Џоли пред три месеци на доделувањето на Оскарите се појави во истата креација, само во златна нијанса.

Според вас, која од овие две дами изгледа подобро во креацијата на Ели Сааб?

Објавено:
19 мај 2014
Категорија: 
Стилски двобој