Стилски двобој: Џесика Бил или Порна Јаганатан?

14 октомври 2013
Познатите личности знаат дека на премиерите или на доделување на награди секогаш елеганцијата треба да биде во преден план.Овој пат стилскиот двобој ќе биде помеѓу две актерки кои одлучија да се појават во црна елегантна тоалета на Гучи.
Џесика Бил на премиерата на филмот „Хичкок“ во Беверли Хилс покрај креацијата на Гучи, изгледот го надополни со чевли од Серџио Роси, жолта клач чанта од Фенди и обетки од Џенифер Мајер.
Актерката  Порна Јаганатан на доделување на наградите „Stardust“ истата креација ја надополни со златни обетки и клан чанта во златна нијанса. Според вас, на која подобро и стои црниот фустан од моднот бренд Гучи?
Објавено:
14 октомври 2013
Категорија: 
Стилски двобој