Прва која го „скрши ледот“ беше глумицата Џиа Копола која на промоцијата на филмот „Palo Alto“ во јануари на филмскиот фестивал во Венеција, се појави во црно одело со класична бела кошула и салонки со црн шпиц.

Само месец дена подоцна во речиси идентичен стајлинг од модната куќа Сен Лоран, Анџелина Џоли се појави на доделувањето на наградите Бафта. Исто како и Џиа и Џоли носеше интересна пепетурка машна и црни чевли.

Според вас, на која актерка подобро и стои класичното одело од Сен Лоран?

Објавено:
10 март 2014
Категорија: 
Стилски двобој