Стилски двобој: Хајли Бибер или Тамара Калиниќ?

5 август 2021

Неретко се случува да и покрај големиот избор, ѕвездите се одлучат за креации што веќе ги носел некој друг.

Така, овој пат во стилски двобој се најдоа Хајли Бибер и блогерката Тамара Калиниќ, и двете во креација на познатата дизајнерка Александра Рич.

Хајли го носеше фустанот прва, на забава во Лос Анџелес пред неколку дена. 

Црната креација со тантела од страните, српската блогерка ја носеше пак викендов, на хуманитарната гала на УНИЦЕФ и LuisaViaRoma во Капри.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)

 

 

 

 

Објавено:
5 август 2021
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
513 пати