Австралиската пејачка Кајли Миног и телевизиската и радио презентерка Ема Форбс се појавија на различни настани, но во креација н Долче и Габана.

Кајли Миног во Њујорк на премиерата на „The Great Gatsby“ се појави во овој комплет во комбинација со чевли од Долче и Габана и очила за сонце, а Ема на доделувањето на наградите „Tesco mum of the year“ се појави во малку поформален стајлинг надополнет со црни чевли, клач чанта и накит.

Според вас на која од нив две подобро и стои комплетот од Долче и Габана?

Објавено:
7 октомври 2013
Категорија: 
Стилски двобој