Стилски двобој: Која креација од Џени Пакам би сакале да ја носите?

13 јануари 2015

Првата креација е блуза во портокалова боја со макси здолниште во неутрална беж нијанса, со џебови од страните. Изгледот е комплетиран со впечатлив ѓердан и обетки.

Втората креација е исто така спој од блуза и макси волуменозно здолниште, но овој пат горниот дел во тегет нијанса со принт и долниот дел изработен од светкав материјал. Креацијата не е комплетирана со накит, бидејќи самата комбинација на материјали е доволна за впечатлив изглед.

Која од двете креации на Џени Пакам би била вашиот избор?

Објавено:
13 јануари 2015
Категорија: 
Стилски двобој