Стилски двобој: Ли Бингбинг или Ева Лонгорија?

14 јули 2014

Прва во оваа креација од пред есенската колекција на модниот бренд  се појави Ли Бингбинг на премиерата на „Transformers: Age of Extinctionво ШангајБелиот фустан кој е пократок на предниот дел го имаше искомбинирано со златен ремен околу струкот, беж чевли и впечатлив црвен кармин.

Ева Лонгорија на доделувањето на AFI Life Achievement Award:се појави во истата креација, но комплетирана со чевли во златна нијанса кои одлично се вклопија со делот од ракавите на фустанот кој беше изработен со златни детали.

Според вас, која од овие две актерки изгледа подобро во белиот фустан од Sass & Bide?

Објавено:
14 јули 2014
Категорија: 
Стилски двобој