Стилски двобој: Линдзи Лохан или Кортни Кардашијан?

15 јуни 2016

Во денешниот стилски двобој се две најдобри другарки – Линдзи Лохан и Кортни Кардашијан.

Минатата недела тие беа видени на неколку настани низ Лондон, а вниманието на модните медиуми го привлече колоритната креација на Елизабета Франчи од колекцијата за есен-зима 2016.

Фустанот со реси првин го носеше Кортни Кардашијан, за следниот ден да го носи Линдзи и тоа на отворање на ресторан.

Всушност, на настанот беа присутни и двете. Линдзи во споменатата креација, а Кортни во црн фустан.

Кога е креацијата на Франчи во прашање, и Кортни и Линдзи се одлучија да ја искомбинираат со сандали во златна нијанса и со собрана коса.

На која подобро ѝ стои?

Објавено:
15 јуни 2016
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
834 пати