Прва во тексасна комбинација се појави Ријана и тоа во април 2013 година, а изгледот го имаше комплетирано со кожена капа, беж салонки и клач чанта од Џулиет Џејк.

e-Wraparound-Clutch

Следна во сличен аутфит пред неколку денови се појави светската музичка дива Бијонсе која пенкало здолништето од Фрејм го имаше искомбинирано со тексас јакна од Шанел, чевли во златна нијанса од Кристијан Лубутан  и очила за сонце од Казал.

Според вас, која од овие две дами изгледа подобро во оваа спортско – елегантна комбинација од тексас парчиња?

Објавено:
5 август 2014
Категорија: 
Стилски двобој