Добро утро! Вторникот го боиме во црвени нијанси. Денешниот предлог е плисирано здолниште со цветен принт.

Искомбинирано е со црвен џемпер, кој внесува свежина и динамичност во стајлингот. Чизмите се со принт, во темноцрвена нијанса.

Стајлингот е заокружен со чанта во виолетова нијанса и очила за сонце. 

На нашите читателки им посакуваме Среќен Ден на жената! Останете храбри, истрајни и да си бидеме поддршка едни на други во борбата за рамноправно утре!

 

Објавено:
8 март 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
2.356 пати